четверг, 30 марта 2017 г.

Про видання педагогічного альманаху



Дошкільна освіта в зарубіжних країнах: педагогічний альманах / Л.Д. Покроєва, М.В. Коченгіна, Н.С. Ярмонова; за загальною ред.  Л.Д. Покроєвої. – Харків: Харківська академія неперервної освіти, 2016. – 92 с. 

 Шановні колеги!
Харківською академією неперервної освіти підготовлено педагогічний альманах «Дошкільна освіта в зарубіжних країнах». Педагогічний альманах створено для розширення кола педагогічної ерудиції слухачів курсів підвищення кваліфікації за напрямами «Вихователі дошкільних навчальних закладів», «Вихователі різновікових груп дошкільних навчальних закладів», «Вихователі груп раннього віку», «Вихователі-методисти», «Завідувачі дошкільних навчальних закладів».
Матеріали альманаху зумовлені інноваційними процесами в системі дошкільної та післядипломної педагогічної освіти України, актуальністю  інтеграції кращих світових педагогічних практик у навчально-виховний процес вітчизняних дошкільних навчальних закладів. Видання знайомить з підходами до розвитку, виховання та навчання дітей у дошкільних навчальних закладах Фінляндії, Польщі, Німеччини, Великій Британії, Франції, Японії, Китаю та США, особливостями організації життєдіяльності дошкільників у дитячих садочках, альтернативними технологіями формування життєвої компетентності дошкільників, роллю батьків у вихованні дітей. 
Деякі ідеї зарубіжного передового педагогічного досвіду можуть бути використані в практиці вітчизняних дошкільних навчальних закладів.

№ з/п
Зміст

Передмова

Розділ І. Підходи до виховання та навчання дітей дошкільного віку в зарубіжних країнах: теоретичний аспект
1.1.
Дошкільне виховання у Фінляндії
1.2.
Створення умов для отримання дошкільної освіти дітьми в Польщі
1.3.
Дошкільна освіта в Німеччині
1.4.
Дошкільна освіта у Великій Британії
1.5.
Дошкільна освіта у Франції
1.6.
Дотримання національних традицій у системі дошкільної освіти в Японії
1.7.
Особливості дошкільного виховання в Китаї
1.8.
Особливості дошкільної освіти в США

Використані інформаційні джерела

Розділ ІІ. Шляхи формування життєвих компетентностей у дошкільників: практичний аспект
2.1.
Традиційні підходи до створення природних ігрових осередків для дітей дошкільного віку в прогресивних країнах світу
2.2.
«На краю світу»: заочна мандрівка до ісландського дитячого садочка Kaldársel
2.3.
Традиційні техніки розвитку творчих здібностей дошкільників
v   Техніка «Ткацтво»
v   Техніка «Кольорові гілочки»
v   Використання cardboard (картонних коробок)
2.4.
Ризиковані ігри та дитина дошкільного віку
v   Нове бачення розвивальної функції ризикованих ігор
v   Небезпечна гра  дітей у практиці дошкільного навчального закладу
2.5.
Аспекти відповідального батьківства в зарубіжних країнах
2.6.
Як ми гралися: вітчизняний досвід використання  ризикованих ігор для дітей дошкільного віку.

Використані інформаційні джерела

Післяслово

Вартість 1 екз. – 55 грн

Для замовлень:
E-mail: (пошта секції розвивального навчання Харківської академії неперервної освіти) rozvitok2010@ukr.net
Роб. тел.:  720-91-36


         З повагою,
                                               Автори посібника

вторник, 21 марта 2017 г.

21 березня – Міжнародний день лялькаря



Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла до відомого діяча лялькового театру Дживадо Золфагаріхо (Іран). У 2000 році на
XVIII Конгресі УНІМА в Магдебурзі він виніс цю пропозицію на обговорення. Але, не зважаючи на те, що дискусія про місце і час проведення цього свята була дуже жвавою, це питання так і не було вирішено.
Лише тільки через два роки, на засіданні Міжнародної Ради УНІМА, дату святкування було визначено. Традицію Свята лялькарів усього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме в цей день всі професіонали і прихильники театру ляльок святкують Міжнародний день лялькаря.
Президент УНІМА Маргарета Нікулєску звернулася до всіх діячів театру ляльок з закликом перетворити день 21 березня на захоплюючий ритуал на славу лялькового театру: „Нехай в цей день грають лялькові спектаклі, проводять дискусії, влаштовують зустрічі, нехай об’єднуються всі професіонали і аматори одного з найдавніших видів мистецтва – театру ляльок! Хай всі навколо стануть учасниками нашого свята! Хай всі опиняться в театрі ляльок!”
На думку відомої діячки індійського театру ляльок Капіли Ватсяаян: „Світ лялькового театру – це невинність дитинства, його чистота і особливе безпосередність, і мудрість філософа. Для мене театр ляльок завжди приховує особливе очарування, оскільки є унікальним явищем у сфері мистецтва: за своєю дивовижною простотою і, одночасно, за своєю багатозначністю це – справжній Всесвіт таємничого і образного, загадковості і фантазії. Виникаючи у реальному часі і просторі, театр ляльок повертає нашим душам справжню сутність...”.

21 березня відзначається Всесвітній день поезії



Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана (En-hedu-ana) і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.
Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі.
У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
„Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.
Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.




четверг, 9 марта 2017 г.

ЮНЕСКО опублікувала п'ять принципів медійної та інформаційної грамотності

Міжнародна організація ЮНЕСКО опублікувала головні положення п'яти запропонованих нею правил щодо медійної та інформаційної грамотності. Детальніше про принципи можна ознайомитися за даним посиланням

54 роки тому у продажу з'явилася перша лялька Барбі



9 березня 1959 лялька Барбі вперше з'явилась на ярмарку іграшок. Про це повідомляє УНН.
Вже через п'ять років після появи у продажу Барбі продавали мільйонами штук.
Лялька Барбі - найпопулярніша в світі іграшка. Щотижня у світі продається близько мільйона ляльок, щосекунди - дві ляльки.
"Родинне" коріння Барбі йде з Німеччини. Там на початку 1950-х років за мотивами популярного коміксу для дорослих була створена маленька лялька Лілі. Вона не призначалася для дітей і не продавалася в іграшкових магазинах. Рут Хандлер побачила ляльку в тютюновій лавці в Швейцарії. Іграшка справила на неї велике враження. Р.Хандлер купила відразу трьох ляльок.
Приїхавши додому в США, Р.Хандлер доручила дизайнерові Джеку Райану трохи змінити ляльку і зробити її більш прийнятною для дітей. Ляльку назвали Барбі на честь дочки Р.Хандлер. Іграшка була запатентована в 1958 році і призначалася для дівчаток 3 - 12 років.
Перша лялька була продана всього за 3 дол., але вже в 2004 році ляльку з першої партії продали на аукціоні eBay за 3522 дол., а через два роки на аукціоні Christie's в Лондоні її ціна виросла до 17 тис. дол.



четверг, 2 марта 2017 г.

Шановні колеги! Розпочався  ІІ Обласний фестиваль-огляд освітніх Інтернет-ресурсів. 
Найбільшу кількість  матеріалів в конкурсі було надіслано  з предметної галузі педагогами і педагогічними колективами початкового  і дошкільного навчання. Колеги всі молодці!



Географія – 12

Виховна робота – 4

Бібліотечна справа – 9

Біологія, екологія – 28

Хімія – 13

Фізика, астрономія – 20

Управління освітою – 13

Українська мова та література – 40

Дошкільна освіта – 60

Зарубіжна література – 15

Іноземна мова – 58

Інформатика – 49

Історія – 31

Математика – 39

Мистецтво – 23

Основи здоров’я – 22

Позашкільна освіта – 5

Початкове навчання – 140

Практична психологія – 40

Спеціальна та інклюзивна освіта – 6

Трудове навчання – 5

3 березня-Всесвітній день письменника



Всесвітній день письменника відзначається за рішенням48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований в1921 році.
Назва організації - абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets - поети, essayists - нарисовці, novelists - романісти (слід зазначити, що абревіатура в даному випадку збігається зі словом pen - ручка в перекладі з англійської).
Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Голсуорсі. У 1923 році відбувся перший міжнародний конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, у той час ПЕН-центри були створені в 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють в 130 країнах.
Це міжнародне об'єднання письменників, яке, як сказано в Хартії ПЕН-клубу, «виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами. Його члени зобов'язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також у всьому світі, коли це можливо. ПЕН-клуб виступає в захист свободи друку і проти довільного застосування цензури в мирний час. ПЕН-клуб вважає, що необхідне просування людства до більш високих форм політичної та економічної організації вимагає вільної критики уряду, органів управління та політичних інститутів. Оскільки свобода припускає добровільну стриманість, члени ПЕН-клубу зобов'язуються виступати проти таких негативних аспектів вільної преси, як брехливі публікації, навмисна фальсифікація, спотворення фактів або тенденційно безчесно їх інтерпретація заради політичних, групових і особистих цілей».

понедельник, 27 февраля 2017 г.

Інформація для вихователів ДНЗ, бібліотекарів, батьків



Інклюзивна освіта від А до Я: порадник для педагогів і батьків / Укладачі Н. В. Заєркова, А. О. Трейтяк. – К., 2016. – 68 с.
Мета посібника – відповісти на основні запитання про впровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах системи дошкільної та загальної середньої освіти, які найчастіше виникають у педагогів і батьків.
Посібник створено у формі запитань і відповідей. Відповіді на запитання містять посилання на основні законодавчі та нормативно-правові документи, інші літературні джерела, а також коментарі, які можуть не співпадати із зазначеними першоджерелами. Ми робимо це для того, щоб читачі краще зрозуміли суть інклюзії, а також віримо, що краще розуміння цього процесу приведе до нових, покращених змін як у законодавстві, так і у практиці. 
Детальніше з посібником Ви можете за даним посиланням

понедельник, 20 февраля 2017 г.

Матеріали семінару від 15 лютого 2017 року

Матеріали від Коченгіної М.В., Сосницької Н.П. та Старагіної І.П., які були представлені на науково-практичному семінарі на тему «Потенціал системи розвивального навчання Ельконіна – Давидова у становленні Нової української школи» для завідувачів (методистів) районних (міських) методичних кабінетів, директорів та заступників директорів шкіл, у яких є класи розвивального навчання, та інших педагогів, що цікавляться системою розвивального навчання (15 лютого 2017 року).
Презентація  Коченгіної М.В.
Презентація Старагіної І.П.


вторник, 14 февраля 2017 г.

Інформація про проведення науково-практичного семінару з розвивального навчання на тему «Потенціал системи розвивального навчання Ельконіна – Давидова у становленні Нової української школи»



15 лютого 2017 року секція розвивального навчання спільно з Незалежним науково-методичним центром «Розвиваюче навчання» проводять на Пушкінській, 24 науково-практичний семінар на тему «Потенціал системи розвивального навчання Ельконіна – Давидова у становленні Нової української школи» для завідувачів (методистів) районних (міських) методичних кабінетів, директорів та заступників директорів шкіл, у яких є класи розвивального навчання, та інших педагогів, що цікавляться системою розвивального навчання.
Початок роботи о 14.00. 

понедельник, 13 февраля 2017 г.

14 лютого - Міжнародний день дарування книг



У День св. Валентина в багатьох країнах світу відзначають ще й Міжнародний день дарування книжок (International Book Giving Day).
Його започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. Це одне з наймолодших свят в календарі, його святкують з 2012 року.У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам.
 З кожним роком все більше книжок, як уже прочитаних, так і зовсім нових, вирушає в дорогу в усі куточки світу. Міжнародний день дарування книг - це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу і доступу до книги. Основна мета Міжнародного дня дарування книг - надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу.
Матеріали сайта: http://calenday.org/uk/holidays/s/324-mighnarodniy-deny-daruvannya-knig/

вторник, 7 февраля 2017 г.

7 лютого - День безпечного Інтернету

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Дана подія відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого.
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.
Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, учителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.
У 2017 році День безпеки в Інтернеті припадає на 7 лютого.
Матеріали сайта:  http://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=672